Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ E vërteta e Gërdecit sipas Mediut

Kamioni përmbyset në rrugë, plagoset shoferi në Lezhë

Kamioni përmbyset në rrugë, plagoset shoferi në Lezhë

19:06, 21/09/2023
A+ Aa A-

Një kamion është përmbysur këtë mbrëmje në rrugën e vjetër Pllane – Rrubik në Lezhë.

I plagosur mbeti drejtuesi i kamionit, i cili u dërgua në spitalin e Laçit.

Ende nuk dihen shkaqet  aksidentit. Paraprakisht dyshohet se mjeti ishte i ngarkuar me inerte dhe për shkak te shpejtësisë, drejtuesi i saj ka humbur kontrollin në një prej kthesave, duke u përmbysur.

Policia ka nisur hetimet për aksidentin.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco