Lajmi i fundit

TASK FORCE/ Raporti i KE: Rruga drejt BE cënohet nga qeveria

Zbardhet ngjarja në Ishull-Lezhë/ Të rinjtë kërcënuan me armë 23 vjeçarin, gjatë largimit bënë aksident

Zbardhet ngjarja në Ishull-Lezhë/ Të rinjtë kërcënuan me armë 23 vjeçarin, gjatë largimit bënë aksident

13:28, 27/03/2023
A+ Aa A-

Një ngjarje e raportuar fillimisht si aksident rezultoi të ishte një kanosje me armë mes disa të rinjve në Ishull-Lezhë.

Një 20-vjeçar është arrestuar pasi në bashkëpunim me dy shokët e tij kanë kërcënuar një 23 vjeçar ndërsa gjatë largimit janë përplasur me një mjet tjetër.

Në kërkim u shpall edhe 23-vjeçari që u kanos nga këta shtetas, për moskallëzim krimi.

trukturat hetimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me ato të Komisariatit të Policisë Lezhë, bazuar në dyshimet e krijuara mbi një rast të ndodhur më datë 24.03.2023, në aksin rrugor “Tiranë-Lezhë”, në Ishull Lezhë, të raportuar fillimisht si aksident rrugor, kanë kryer hetime të thelluara, në drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, me qëllim zbardhjen dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti, si dhe për identifikimin e shtetasve të përfshirë në të.

"Nga hetimet e thelluara ka rezultuar se shtetasi A. F., në bashkëpunim me 2 shokë të tij, shtetasit K. Gj. dhe D. D. (të dy të shpallur në kërkim), kanë kanosur me armë zjarri, poshtë mbikalimit të Ishull Lezhës, shtetasin E. L. Gjatë largimit me shpejtësi, automjeti me të cilin udhëtonin shtetasit A. F., K. Gj. dhe D. D., është përplasur në mbikalimin e Ishull Lezhës, me automjetin me drejtues shtetasin M. K.," njoftoi policia.

Nga veprimet e para, ky rast është trajtuar fillimisht si aksident rrugor, por si rezultat i informacioneve të grumbulluara në vendngjarje, janë thelluar hetimet dhe si rezultat i tyre, është zbardhur dinamika e këtij rasti.

Në vijim të veprimeve procedurale, shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë shtetasin A. F., 20 vjeç, banues në Lezhë, si dhe shpallën në kërkim shtetasit K. Gj., 24 vjeç, banues në Rrilë dhe D. D., 23 vjeç, banues në Barbullojë.

Gjithashtu, për këtë rast, u shpall në kërkim shtetasi E. L., 23 vjeç, banues në Tale, i cili nuk ka kallëzuar se është kanosur me armë zjarri, nga 3 shtetasit e lartpërmendur.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco