Lajmi i fundit

Serbia kërcënon me dërgimin e 1 mijë trupave ushtarake në Kosovë

Kosovë, ja sa do të jenë sot çmimet e naftës, benzinës dhe gazit

Kosovë, ja sa do të jenë sot çmimet e naftës, benzinës dhe gazit

11:39, 24/09/2022
A+ Aa A-

Qeveria e Kosovës ka shpallur se sa do të jenë nga sot deri në 24 orët e ardhshme, çmimet e naftës, benzinës dhe gazit. Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dheTregtisë publikoi çmimet e produkteve të naftës me pakicësi në vijim:

Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është:  1.58 € për litër

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është: 1.34 € për litër

Çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është: 0.75 € për ;itër

Çmimet e lartpërmendura vlejnë për datën 24/09/2022 prej orës 10:00 dhe janë në fuqi për 24 orë nga data dhe ora e publikimit.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari24/09/2022 11:56

Po ne Kosove qeveria nuk eshte hajdute dhe nuk punon per oligarket, por punon per popullin dhe mbron popullin! Ndersa ne Shqiperi, fatkeqesisht per shqiptaret, eshte komplet e kunderta!

Shto koment

Denonco