Lajmi i fundit

LIVE/ Kryetari i PD Sali Berisha, në bashkëbisedimin e përjavshëm me gazetarët

'Ornela puthi fëmijët para se të hidhej'/ Flet i afërmi i Florind Belliut

'Ornela puthi fëmijët para se të hidhej'/ Flet i afërmi i Florind Belliut

11:48, 12/08/2022
A+ Aa A-

Adem Belliu, i afërmi i aktorit Florind Belliu, i cili u vetëvra pak ditë më parë duke u hedhur nga lartësia bashkë me të shoqen në SHBA, ka marrë përsipër të sjellë në Shqipëri trupat e dy viktimave.

Ai është shprehur se sipas ekspertizës, Florindi dhe Ornela janë hedhur nga dritarja dhe kanë mbetur të vdekur në vend.

Ai theksoi se policia mori në pyetje një nga fëmijët që e pa ngjarjen, i cili u tha autoriteteve se e ëma e kishte puthur, i kishte dhënë lamtumirën dhe më pas ishte hedhur.

“E vërteta sipas ekspertizave është që të dy janë hedhur nga dritarja dhe kanë vdekur në vend. Ekspertiza thotë që nuk ka pasur dhunë që të shtyjnë njëri-tjetrin. Është edhe fakti tjetër që fëmija 3 vjeç, pas 5 minutash që policia kishte mbërritur në katin e gjashtë, kishte pyetur fëmijën, se fëmija po shikonte nga dritarja.

Fëmija kishte thënë që e ëma e kishte puthur, i kishte thënë mirupafshim dhe ishte hedhur nga dritarja. Policia ka nxjerrë ekspertizën dhe në dokument thotë, nuk ka shenjë që është përdorur forcë”, deklaroi Adem Balliu.

Ai tha për Euronews Albania se aktualisht për të dy fëmijët po kujdesen motrat e aktorit, teksa tha se kostoja për sjelljen e trupave të viktimave në Shqipëri është rreth 23 mijë euro.

Familjarët e Florind Belliut, kanë nisur mbledhjen e fondeve për marrjen e kujdestarisë së 2 fëmijëve. Anisela Zhupani, është personi që po organizon një GOFUNDME, i cili synon të grumbullojë një total prej 50 mijë dollarësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

bledi12/08/2022 17:26

po leje mer legen te prehet ne paqe boll sajove mer matuf plak.

Shto koment

Denonco