Lajmi i fundit

ODEON/ Zërat e fuqishëm të grave në '7 Minuta', drama që bërtet për të drejtat e mohuara

Sekuestrohen 34 kg kokainë në një kamion, arrestohet shqiptari

Sekuestrohen 34 kg kokainë në një kamion, arrestohet shqiptari

07:39, 05/07/2022
A+ Aa A-

Itali- Një shofer kamioni që udhëtonte për në jug në autostradën Brenner u ndalua për një kontroll nga polica e trafikut .

Por gjatë kontrollit rutinë, u gjetën të fshehura në kabinën e shoferit 34 kilogramë kokainë që më pas u sekuestruan.

Shoferi i cili ishte shtetas shqiptar por me banim në Itali është arrestuar dhe është dërguar në burgun e Bolzanos.

Sipas policisë së shtetit fqinj droga nuk ishte për tregun e Tirolit të jugut por kishte një tjetër destinacion.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco