Tragjike/ Vdes fëmija 3-vjeçar, shkoi në spital me temperaturë të lartë

Tragjike/ Vdes fëmija 3-vjeçar, shkoi në spital me temperaturë të lartë

09:26, 19/01/2022
A+ Aa A-

Një fëmijë 3 vjeç ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Elbasan.

Foshnja është dërguar në gjendje të rëndë me urgjencë në pediatrinë e Spitalit të Elbasanit dhe është futur në oksigjen.

Raportohet se fëmija ishte me bronko-pneunomi.

3-vjeçari ishte nga fshati Kusarth i Elbasanit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

O pediatr mos harro kurre!!!19/01/2022 10:57

Kujdes me oksigjenin se sasia e madhe sjell toksikim me simptoma si dhe me keq nga vetë virusi. Sjell në fund konvulsione (maisje truri) dhe vdekje. Ju lutem monitoroni çdo sekond pacientin në intubim. Mos u largoni kurrë nga ai.

Shto koment

Denonco