EMRI/ I shumëkërkuar në Itali, arrestohet në Shijak i dënuari me 8 vite burg

EMRI/ I shumëkërkuar në Itali, arrestohet në Shijak i dënuari me 8 vite burg

09:06, 25/10/2021
A+ Aa A-

Kërkohej nga Interpoli arrestohet shtetasi Blerim Troca me origjinë nga Dibra (Maqellar).

Burime bëjnë me dije se Troca jetonte i fshehur në Shijak prej 10 vitesh, ndërkohë që ishte shpallur në kërkim dhe i dënuar me 8 vite burg nga Gjykata e Santa Maria / Itali, për vepren penale “Marrëdhënie me dhunë më të mitur.”

Pas arrestimit të tij, Troca pritet që të ekstradohet në drejtim të Italisë, ku do të vuajë dhe dënimin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco