Tetë të arrestuar në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

Tetë të arrestuar në Tiranë, ja për çfarë akuzohen

11:34, 24/10/2021
A+ Aa A-

Tetë persona janë arrestuar nga policia e Tiranës për vepra të ndryshme penale nga dhuna në familje, mbajtja e armëve të ftohta, por edhe drejtim makine në gjendje të dehur.

Të arrestuarit;

E. R, 44 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij;

K. E, 23 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet dhe iu sekuestrua një armë e ftohtë;

F. L, 31 vjeç, pasi ka thyer masën e sigurisë “Arrest në shtëpi” dhe është konstatuar jashtë banese;

E. Sh, 44 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëjetueses.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

E. Sh, 26 vjeç, Sh. V, 47 vjeç, A. P, 33 vjeç dhe S. O, 22 vjeçe, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco