Kosovë, 7 viktima dhe 173 raste të reja ditore me Covid

Kosovë, 7 viktima dhe 173 raste të reja ditore me Covid

15:17, 21/09/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 173 raste të reja me Covid, ndërsa 7 persona kanë humbur jetën.

Autoritete shëndetësore njoftojnë se në 24 orët e fundit janë bërë në total 5,095 testime.

Ndërsa 24 orët e fundit janë dhënë 17.634 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Sipas ministrisë, prej se ka filluar fushata e vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë bërë  1,193,786 doza të vaksinës, prej tyre me dozën e dytë janë vaksinuar 453,760 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco