Djali i Afrim Halilit hedh dyshime: Ngordhi edhe qeni, nëna ime i njihte mirë kërpudhat

Djali i Afrim Halilit hedh dyshime: Ngordhi edhe qeni, nëna ime i njihte mirë kërpudhat

11:55, 09/05/2021
A+ Aa A-

Djali i Afrim Halitit, i cili ndërroi jetë bashkë me gruan dhe nënën e tij në Gjirin e Lalzit nga helmimi ka dhënë një deklaratë për mediat.

Ai ka thënë se ka dyshime për mënyrën se si ata janë trajtuar nga mjekët. Sipas tij, 3 pacientë më simptoma të ngjashme nuk duhet të ishin çuar në shtëpi vetëm duke iu dhënë disa ilaçe.

“Diçka që është e papranueshme për ne është jo shërbimi i duhur nga qendra shëndetësore e Manzës.

Trajtimi me ilaçe të disa të helmuarve nuk është e përshtatshme.

Pa asnjë analizë me e liruar pacientin në atë lloj gjendje më duket e papërshtatshme për çdo mjek që e quan veten mjek.

Kur kemi folur me babain na ka thënë se ishin në spital, u kanë dhënë vetëm një serum dhe i kanë lënë në shtëpi me barna. Gjendja ka qenë pak e rëndë. Çdo njeri që ka mujt me pa gjendjen edhe pa qenë mjek hiç mund ta vinte re që diçka nuk është në rregull.

Mendimi im është se nuk lirohet pacienti në atë gjendje, sikur të ishte vetëm një ok, por tre pacientë me simptoma të njëjta kjo është e papranueshme.

Policia e ka referuar çështjen dhe mjekësia ligjore ka me e thënë fjalën e vet.

Problemi që e kemi pasur më së shumti është se kemi dyshime. Media ka fol pa e dit rastin dhe ne jena prek. Kjo na ka prekur shumë. Kisha pas dëshirë që kjo që them sot të jetë verdikti sot.

Ne nuk dimë që qeni konsumon kërpudha. Ata mbledhin kërpudha gjatë gjithë kohës. Babi ka dalë se ka pasur dëshirë me ecur nëpër male. Mami i ka njohur shumë mirë kërpudhat se është rritur në fshat”, tha djali i Afrim Haliti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku09/05/2021 12:50

Kjo është mjeksia e ridhjerjes së e dramës dhe ogiçit të tij manastirleshi. Edhe diagnozat i përcakton kryezullapi sepse askujt tjetër nuk ja mba bitha të flasë para tij. Kjo ndodh për gjithçka në jetën shqiptare, duke filluar nga drejtësia, sentenvar (vendimet) i jep e drama nga edram tv, në shëndetësi përcakton diagnozat, në sport fituesit dhe stadiumet për të prishur me kulla si gishti i mesit lart, në politikë dhjeputetët, në arsim injorantët në krye, në art këpordhat, teatrot për të prishur... Mirësevini në Shqipëri për turizëm o vëllezërit tanë, bëjini hall kokës.

Shto koment

Denonco