EMRI/ Mjeku pneumolog humb jetën nga Covid, ishte në intubim

EMRI/ Mjeku pneumolog humb jetën nga Covid, ishte në intubim

22:53, 24/11/2020
A+ Aa A-

Një tjetër humbje është shënuar këtë ditë në radhët e mjekëve.

Mjeku pneumolog, Ibrahim Kazia, ka humbur jetën si pasojë e Covid.

Kazia ishte president i Urdhrit të Mjekut në Qarkun Dibër.

Prej muajsh ishte i vetmi mjek që trajtonte të gjithë të personat me Covid nga Peshkopia, Bulqiza dhe Burreli .

Mjeku kishte 10 ditë që doli pozitiv, ndërsa sot ishte intubuar në një spital privat në Tiranë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

E VERTETA25/11/2020 02:02

ishte ne ventilator ne vend qe te merrte oxigen.rrjreti 5g ja ka pjekur trute dhe mushkerite per mrekulli.o media komuniste te ndyra qe te gjithe bashke me klan tv top kurva dhe as1 se can koken qe punonjesit e digitalb se kane marre rrogen e tetorit se keshtu i ngrefet pronareve te vertete te syrit frangaj mane e ca bythqire qe sja vlen tja permendesh emrin.prostiuta jeni ta gjitha mediat ose me sakte komuniste kanibale.

Shto koment

Denonco