Zhdukja e 19 vjeçares shqiptare në Koropi: Diçka ndodhi që e tronditi ...

Zhdukja e 19 vjeçares shqiptare në Koropi: Diçka ndodhi që e tronditi ...

13:12, 24/10/2020
A+ Aa A-

Ndërsa ditët kalojnë, për familjarët e saj shtohet ankthi dhe frika për fatin e vajzës së tyre. Kërkimet e deritanishme nuk kanë dhënë asnjë rezultat.

Tentativa e fundit u zhvillua mbrëmjen e kaluar nga emisioni “Dritë në tunel”, ku me lidhje të drejtpërdrejta me grupe vullnetarësh dhe qytetarësh, “skanoi” Athinën dhe Alexandroupolis në përpjekje për ta gjetur atë.

Informacionet nga banorët e Alexandroupolis, përshkruanin një vajzë me karakteristika të përbashkëta, e cila flinte e shqetësuar në një stol afër një hoteli në qendër të qytetit.

Antazhimi i qytetarëve që dolën natën në përpjekje për të gjetur vajzën ishte prekëse, por pa rezultat.

I dashuri i saj, me të cilin ajo ishte ndarë së fundmi, ishte gjithashtu.

Ai pretendoi se nuk kishte pasur ndonjë kontakt me Artemis kohët e fundit dhe nuk e dinte se ku mund të ishte.

Artemis Vasilis, 19 vjeç, i kishte thënë familjes së saj se do të shkonte në Jumbo Peania për një intervistë pune. Ishte mesdita e të premtes, 16 Tetor, kur ajo u largua nga shtëpia e saj në Koropi.

Kamera e sigurisë në rrugën Attikis në të njëjtën zonë, e regjistroi atë në orën 14:36. Distanca nga shtëpia e saj është rreth 500 metra.

Një i afërm e pa atë duke pritur në një stacion autobusi. Vajza kishte veshur pantallona të zeza, një këmishë të bardhë me vija blu dhe atlete të bardha, ndërsa mbante një çantë shpine të zezë.

Telefoni i saj celular ishte fikur në orën 6:10 pasdite, ditën që ajo u zhduk. Antena që kapi sinjalinin e fundit është Pallini.

“Ajo nuk erdhi tek ne atë ditë…”

Gazetari i emisionit bisedoi me një përfaqësues të Jumbo, i cili deklaroi se 19-vjeçarja nuk shkoi kurrë në dyqan.

“Unë i bëj të gjitha intervistat. Kontrollova nëse ajo vërtet erdhi për të aplikuar për një vend pune dhe nuk gjeta një rezyme ose një kërkesë në dyqan. Ajo nuk erdhi te ne atë ditë”.

Kur u pyet nga një reporter i emisionit nëse kishin kontrolluar kamerat e sigurisë nëse vajza ishte paraqitur në dyqan por ishte penduar në momentin e fundit, përfaqësuesi i dyqanit nuk kishte një përgjigje.

Shoqja e fëmijërisë: “Ndodhi diçka që e tronditi…”

Shoqja e fëmijërisë së Artemis tregon se ajo ishte mërzitur shumë nga ndarja me të dashurin.

“I dashuri i saj e bllokoi atë në Facebook dhe nuk donte që ata të vazhdonin. Kjo e shqetësoi atë. Por deri aty sa të zhduket, kjo na befasoi të gjithëve. Duhet të ketë ndodhur diçka tjetër që e tronditi… “

Vëllai i 19-vjeçares së zhdukur, Aris Vasilis, apelon këdo që di diçka rreth saj të kontaktojë autoritetet ose vetë ata.

“Unë i kisha dërguar një mesazh shokut të saj, por ai nuk bashkëpunoi me mua në fillim, më bllokoi bllokuar. Pastaj më tha se ata nuk kishin folur prej dy muajsh, nuk e di nëse ajo që ai më tha është e vërtetë.”

Artemis ka një gjatësi prej 1.62 metër dhe flokë të gjatë kafe.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco