Do ketë arrestime të tjera/ EULEX-i zbarkon në zyrat e veteranëve të UÇK-së

Do ketë arrestime të tjera/ EULEX-i zbarkon në zyrat e veteranëve të UÇK-së

11:26, 25/09/2020

Një ditë pas arrestimit dhe të konfirmimit të aktakuzës për Sali Mustafën, zyrtarët e EULEX-it kanë zbarkuar sot në zyrat e veteranëve të UÇK-së.

Sipas informacioneve të raportuara në media, aty po zhvillohet një aksion, ku pritet të ketë edhe arrestime.

Dje u njoftuar se arrestimi i djeshëm i Salih Mustafës në ditët në vijim mund të shoqërohet edhe me arrestime të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

dulla25/09/2020 12:17

Shqiptaret ne dardani e meritojne kete gje sepse jane shume komuniste. mugosha enverhoxha e te tjere i shkerdh....... r....... kombit shqiptar. ju doni ediramen lalierin katunarin ........ Eshte fundi i botes kur degjon se; priten arrestime nga UCK-ja. ATA PLEHRAT SERBE KANE BO MASAKER DUKE VRA SHQIPTARE! Ata plehrat serbe kane masakruar nje pupull te ter, kane bere GENOCID, Me vjen keq per z.Cun Jaci qe paska pas respekt per edvinramen. Ne te njejten kohe une humba respektin per te , duke mos marrenje liber e nje autograf ne sheshin e skenderbeut qe seshte i komunisteve por i mbetit ZOG. ngrihuni mor dhe beni nje ndryshim radikal, mos kini frike nga sllavet e ardhur legena! shqiptaret jane ZOTER. mjere ne!

Shto koment

Denonco