Nga Holanda drejt Belgjikës/ I riu shqiptar kapet me 4 kg kokainë, po udhëtonte me….

Nga Holanda drejt Belgjikës/ I riu shqiptar kapet me 4 kg kokainë, po udhëtonte me….

21:45, 14/08/2020

Natën nga e enjtja deri të premten, agjentët e Njësisë Kombëtare panë një taksi që po udhëtonte drejt Belgjikës afër Hazeldonk, pikë kalimi kufitar midis Holandës dhe Belgjikës.

Njësitë përkatëse të policisë kryen një kontroll rutinë dhe më pas u ndeshën me një qese droge. Lënda narkotike e gjetur është më shumë se 4 kg kokainë.

Policia arrestoi shoferin 27 vjeçar të taksisë nga Roterdami dhe pasagjeri 21 vjeçar nga Shqipëria.

Pas gjetjes, të dy poseduesit u arrestuan.

Dyshja është akoma në burg duke u marrë në pyetje dhe hetimi mbi ta dhe origjina e drogës po vazhdon.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco