Arrestohet koleksionisti i veprave të artit, ja çfarë iu gjet me vete

Arrestohet koleksionisti i veprave të artit, ja çfarë iu gjet me vete

17:07, 06/07/2020

Policia e Durrësit ka vënë në pranga dy persona.

Në banesën e tyre mësohet se janë gjetur vepra arti më vlerë të konsiderueshme.

Një prej personave të arrestuar nga policia është identifikuar si Roland Zaimi.

Ndërkohë identiteti i personit tjetër ende nuk është bërë i ditur.

Gjithashtu mësohet se Roland Zaimit i janë sekuestruar një statujë dhe një vazo e vjetër me vlerë të lartë monumentale.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco