Dy raste të reja me Covid-19 në Gjirokastër/ Infektohet gruaja e biznesmenit

Dy raste të reja me Covid-19 në Gjirokastër/ Infektohet gruaja e biznesmenit

21:37, 04/07/2020

Dy raste të reja me COVID-19 janë regjistruar ditën e sotme në qarkun e Gjirokastrës.

Rasti i parë është bashkëshortja e një biznesmeni, D.K. i cili rezultoi pozitivë dy ditë më parë së bashku me 3 të tjerë.

NJVKSH në Përmet mori sot në mëngjes tamponin e bashkëshortes së tij, teksa këtë mbrëmje erdhi dhe përgjigja pozitive.

Ndërkohë rasti i dytë u shënua sërish këtë mbrëmje në qytetin e Gjirokastrës ku një 53 vjeçar është infektuar nga COVID-19.

Deri më tani në të gjithë vendin numërohen 2,189 të infektuar ku vetëm në 24 orët e fundit u shënuan 67 raste të reja.

Deri tani, sipas shifrave zyrtare, numri i viktimave ka shkuar në 74 teksa 2 viktima të reja u shënuan këtë të shtunë.

COVID-19 – Statistika (4 korrik 2020)

Testime totale 28409
Raste pozitive 2819
Raste të shëruara 1637
Raste aktive 1108
Humbje jete 74 (Qarku Tiranë 41, Durrës 12, Fier 5, Vlorë 2, Shkodër 11, Kukës 1, Elbasan 2)

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco