Ndërron jetë 88-vjeçari në Spitalin Infektiv, asimptomatik nga Covid-19

Ndërron jetë 88-vjeçari në Spitalin Infektiv, asimptomatik nga Covid-19

22:14, 01/06/2020
A+ Aa A-

Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv.

Referuar shërbimit infektiv, shkaku i humbjes së jetës ishte si pasojë e arrestit kardiak nga insuficienca kardio-respiratore.

I moshuari ishte bartës i COVID19, por asimtomatik për sëmundjen. 

88-vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi i katërt, diabet, hipertension, anemi grave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shqiptari01/06/2020 22:28

ME GJITH ATO PROBLEME SHENDETESORE, I NDJERI 88-VJECAR PASKA SHPETUAR NGA VUAJTJET DHE JO NGA COVID-19!!! NDRYSHOJANI EMERTIMIN COVID-19 DHE VENDOSJANI COVID-20!!!! MEQE COVID-19 ISHTE NJE MASHTRIM BOTEROR, TANI COVID-20 SHKRUAJENI PER CDO NJERI "ASMIPTOMATIK" QE HUMB JETEN NGA 10-15 ARSYE TE TJERA!!!

Shqiptari01/06/2020 22:24

KETE PJESEN E SHPIFUR "ASIMPTOMATIK" NUK E KUPTOJ DHE NUK KAM PER TA KUPTUAR KURRE!!! KJO "ASIMPTOMATIKJA" ESHTE SI PUNA ATIJ QE VUAN NGA TULLACLLEKU!!!! "88-vjeçari vuante nga insuficienca renale kronike, stadi i katërt, diabet, hipertension, anemi E RENDE"!!! 88 VJEÇ!!! RAHMET PASTE!! POR KUSH I BERI AUTOPSI DHE KUSH E SHENOI ARSYEN: VDIQ NGA COVID-19!!! KETO JANE KARLLIQE DHE GOMARLLIQE!!! BOLL SE NA E SHPIFET ME KETE MASHTRIM GLOBAL!! ASIMPTOMATIK!!!! ASIMPTOMATIK MUND TE JENE TE GJITHE NJEREZIT NE BOTE!!!!

Shto koment

Denonco