Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bulqizë

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bulqizë

10:02, 29/05/2020

Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Bulqizë. Burime për ABC News bëjnë të ditur se i infektuari ka qenë i shtruar në QSUT.

Mësohet se i infektuari është nga një fshat i Bulqizës.

Ky i fundit ka qenë i shtruar në pavionin e sëmundjeve të brendshme në QSUT, nga dhe ku mendohet se ka marrë virusin.

Ditët e fundit një vatër e re infeksioni është përhapur në QSUT. Sipas ISHP pacientët janë infektuar nga një infermiere.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

O zot29/05/2020 10:25

Po ndodh ajo qe ka ndodhur nre Itali,por ketu ndodh kur pritet te mbyllet pandemia.Spitalet po kthehen ne qendra infektimi nga qendra sherimi qe duhet te jene.Kjo eshte e dhimshme.

Shto koment

Denonco