FOTO/ Makina del nga rruga përfundon përmbys, plagoset shoferi

FOTO/ Makina del nga rruga përfundon përmbys, plagoset shoferi

13:40, 01/04/2020

Një aksident pa viktima është rregjistruar pak minuta më parë në hyrje të fshatit Livadhja, bashkia Finiq.

Mjeti benz me targa AA724SM ka dalë nga rruga dhe është përmbysur  poshtë rrugës. Ambulanca e Livadhjasë ka shkuar menjëherë dhe i ka dhënë ndihmën e parë drejtuesit të mjetit, i cili ishte i vetëm në makinë, ndërsa është jashtë rrezikut për jetën.

Nga sherbimet e qarkullimit  rrugor mësohet  se shkak i aksidentit ka qenë  shpejtësia dhe duke qenë rruga e lagur pasi bie shi, për pasojë ka rrëshqitur  duke dalë nga rruga dhe është përmbysur.

Sipas burimeve nga policia drejtuesi i mjetit nga Fieri ishte nisur për të shkuar në Qafë Botë, arësya pse ende nuk është bërë e ditur.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco