Me lokal në qendër të qytetit/ Detaje të reja për dy të infektuarit e fundit në Shkodër

Me lokal në qendër të qytetit/ Detaje të reja për dy të infektuarit e fundit në Shkodër

18:07, 28/03/2020

Dalin detaje të reja për dy personat më të fundit të infektuar me Koronavirus në qarkun e Shkodrës.

Të infektuarit, nga bashkia e Vaut të Dejës, janë familjare te 35 vjeçarit i cili iu shtua të premten listës të të prekurve në Qarkun Shkoder.

Bëhet fjalë për nënën dhe kunatën e tij, që kanë rezultuar pozitiv.

Kujtojmë se 35-vjeçari zotëronte një bar kafe në qytetin e tij.

Në këtë mënyrë, shkon në 8 numri I të prekurve në rang qarku.

Në total, deri tani në Shqipëri numërohen 196 të prekur dhe 10 viktima. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco