Mjekja e Spitalit Infektiv dyshohet me COVID-19

Mjekja e Spitalit Infektiv dyshohet me COVID-19

20:03, 24/03/2020

Një mjeke në Spitalin e Infektivit dyshohet se është prekur nga koronavirusi.

Mjekja në fjalë ka shfaqur simptoma të virusit dhe mësohet se ndaj saj ka nisur trajtimi mjekësor.

Ajo fillimisht i është nënshtruar testimeve dhe sipas Fax Nees priten edhe rezultatet.

Më herët pozitiv me COVID-19 rezultoi edhe drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco