Del rezultati i autopsisë/ Çfarë e shkaktoi vdekjen e të porsalindurit shqiptar

Del rezultati i autopsisë/ Çfarë e shkaktoi vdekjen e të porsalindurit shqiptar

18:47, 21/02/2020

Ditën e nesërme, 22 shkurt, do të mbahet ceremonia mortore në Colignola e foshnjes së porsalindur shqiptar që humbi jetën gjatë një aksioni automobilistik në Itali.

Ndërkohë ka dalë edhe rezultati i autopsisë, sipas së cilës, foshnja që ishte i ulur në sediljen e përparme ka humbur jetën si pasojë e airbagut pasi ka marrë trauma të rënda në kokë dhe gjoks..

Edhe pse i ulur në sediljen dedikuar fëmijëve dhe pajisja ishte fiksuar siç duhet, prindërit duhet të kishin çaktivizuar mjetin mbrojtës, shkruan Piza Today, raporton Syri.net.

Sipas rindërtimit paraprak të aksidentit, babai ishte duke drejtuar mjetin, ndërsa nëna dhe vëllai më i madh ishin në vendet e pasme. Makina e familjes, me origjinë shqiptare por për disa vite banuese në San Giuliano Terme, në provincën e Pizës, kishte mbërritur në kryqëzimin përmes Manghi, një rrugë me katër korsi, ku u përplasën me 2 makina të tjera.

Për rastin në fjalë janë ndaluar prindërit e fëmijës, mbi të cilën rëndon akuza e vrasjes. /Syri.net

https://www.pisatoday.it/cronaca/incidente-stradale/neonato-morto-pisa-funerali.html?fbclid=IwAR0grZfeEWT7uFl3N3hJ8RwKssU45PYSjbbNt1e-60V1pcis5H5dmfIq_u4

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco