VIDEO/ 200 gr C4 makinës së Licit, arsyeja pse nuk ndodhi shpërthimi

VIDEO/ 200 gr C4 makinës së Licit, arsyeja pse nuk ndodhi shpërthimi

13:34, 16/02/2020

Një sasi prej 200 gramësh eksploziv i fuqishëm C4 ka qenë i vendosur poshtë makinës së ish-futbollistit, aktualisht administrator i Vllaznisë, Suad Lici.

Ka qenë një fat që lënda plasëse nuk ka shpërthyer.

Sipas ekspertëve të xhenios të mbërritur në vendin e ngjarjes, fitili është fikur, dhe nuk ka mbërritur tek kapsolla që të kryhej dhe shpërthimi që do të dëmtonte mjaft rëndë kedo që do gjendej pranë.

Ende nuk dihen autorët, ndërsa Lici tha gjatë paradites se nuk ka problem dhe shkak mund të jetë vetëm puna e tij si administratori i Vllaznisë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Tags

Komentet

Shto koment

Denonco