‘Po mbaja një dorë, por ajo u ftoh/ Tragjedia e familjes Cara

‘Po mbaja një dorë, por ajo u ftoh/ Tragjedia e familjes Cara

09:40, 30/11/2019

Shtatë persona nga familja Cara në Thumanë u përcollën për në banesën e fundit një ditë më parë.

Mes viktimave ishin edhe shumë të rinj.

Në banesën e fundit u përcollën: Almiri 26 vjeç, Erisa 25 vjeç, Hasani 18 vjeç, Fatmira 53 vjeç, Sadajana 21 vjeç, Anthi 72 vjeç dhe Stela Zvërgeci, e fejuara e njërit prej djemve të familjes.

I mbijetuari i familjes është vetëm Alberti.

“Po mbaja një dorë, por ajo u ftoh”, ka thënë ai pasi u nxor nga rrënojat.

Ai është nisur për një kurim më të specializuar në Itali.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco