FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

FOTO-EMRI/ Valëviti flamurin shqiptar, Mali i Zi dëbon dhe gjobit 64-vjeçarin nga Shkodra

20:30, 17/11/2019

Policia në Tivar paraqiti kërkesë për fillimin e procedurave ndaj shtetasit Irfan Domnori, 64-vjeç, nga Shkodra, njofton Drejtoria e Policisë e Malit të Zi, trasnmeton Ulqini Online.

Shtetasi nga Shqipëria është dënuar me gjobë prej 300 eurosh, si dhe masën e dëbimit nga teritori i Malit të Zi me kohëzgjatje prej një muaji.

”Irfan Domnori dje, në të XIII-in vit jubilar të Ditës së gështenjës ka prishur ligjin dhe rendin duke valëvitur flamurin e Republikës së Shqipërisë”, thuhet në deklaratë.

Kujtojmë se dje në Ostros të Krajës u mbajt ”Dita e geshtenjës” një manifestim tashmë tradicional ku morës pjesë një numër i madh qytetarëve nga Ulqini, Ana e Malit, Shkodra, Tuzi por edhe më gjërë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Trx18/11/2019 00:59

Kutu ne shqiperi greket e mbaj ngritur flamurin ngritur dhe askush nuk kerkon llogari.

Arberi17/11/2019 22:49

Shikoje i degjeneruari Rama si denohen shqiptaret jashte teritorit shqiptarë dhe tek ne na ngrejn flamujt e komshijve si ti doj hajdari.

shqipe17/11/2019 20:47

Malazeset veprojne keshtu sepse jan instaluar me dhune ne token Shqiptare dhe ne shpirtin e tyre egziston frika e hajdutit qe ka grabitur pronat Shqiptare. Vetem frika ndaj tjetrit dhe pasiguria ne vetvete te ben ekstremist. Keshtu qeniesh jan kacaket Malazes.

Shto koment

Denonco