VIDEO/ Këta janë qitësit më të mirë në Shqipëri

VIDEO/ Këta janë qitësit më të mirë në Shqipëri

10:13, 15/11/2019

Forcat e Armatosura të Shqipërisë përzgjodhën qitësit më të mirë në kampionatin e zhvilluar për herë të parë me pushkët dhe pistoletat sportive.

Në një postim në Facebook, ministrja Olta Xhaçka teksa ka bërë publike emrat e qitësve më të mirë shpreh vlerësime për të gjithë djemtë dhe vajzat e Forcave të Armatosura, të cilët arritën rezultate mbresëlënëse edhe pse me armë të reja.

“Forcat e Armatosura të Shqipërisë përzgjodhën qitësit më të mirë në kampionatin e zhvilluar për herë të parë me pushkët dhe pistoletat sportive.

E kënaqur nga vajzat dhe djemtë e gjithë strukturave të Forcave të Armatosura, të cilat arritën rezultate mbresëlënëse edhe pse me armë të reja për ta. Urime fituesve dhe tashmë me armët e reja, suksese në garat ndërkombëtare!

Pushkë/ Ekipi i vajzave:

Forca Tokësore

Policia Ushtarake

ASNI+Forca Ajrore

 

Pushkë/Ekipi i djemve:

Shtabi i Përgjithshëm

Forca Tokësore

Policia Ushtarake

 

Pushkë/Vajza:

Tetar Klodiana Panxhi SHP

Tetar Emiranda Hajdini FT

Ushtar i III Jonilda Alidini

 

Pushkë/Djem:

Nënkolonel Lavdim Çota KM

Tetar Frenci Balla PU

Rreshter Alfred Gjyla

 

Pistoletë/Ekipi i vajzave:

Forca Detare

Forca Tokësore

Komanda Mbështetëse

 

Pistoletë/Ekipi i djemve:

Forca Tokësore

Shtabi i Përgjithshëm

Policia Ushtarake

 

Pistoletë/Vajza:

Nëntoger Imelda Murrja FD

Ushtar i III Jonilda Alidini FT

Ushtar i IV Xhoana Torollari

 

Pistoletë/Djem:

Rreshter Sajmir Çekrezi PU

Rreshter Alfred Gjyla FT

Kapter Dorian Mema FT

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tualet Balla15/11/2019 13:44

Bullshit! Marketing i Xhaxhkes. :P Nje qites i mire, i ushtrise, provohet nen stres lufte. Aty duket sa i vlen syri!

Shto koment

Denonco