Kanosi kushëririn me armë, arrestohet 62 vjeçari Foto Ilustruese

Kanosi kushëririn me armë, arrestohet 62 vjeçari

10:23, 12/06/2019

Eshtë arrestuar një përson në Tropojë

Ka kanosur me armë zjarri kushëririn, eshte prangosur 62-vjeçari

Arrestohet Z. A., 62 vjeç, banues në fshatin Kasaj, Tropojë

62-vjeçari kanosi me armë zjarri kushëririn e tij, 57-vjeçarin R. A.

Informacioni i Policisë

Kanos me armë zjarri kushëririn, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tropojë, arrestuan në flagrancë shtetasin Z.A., 62 vjeç, banues në fshatin Kasaj, Tropojë.

Arrestimi i tij u bë pasi, në fshatin Kasaj, për motive të dobëta ka kanosur me armë zjarri kushëririn, shtetasin R.A., 57 vjeç, banues në fshatin Kasaj, Tropojë.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes dhe gjetjen e armës.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për veprat penale “Kanosja” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco