Tensione në seancën ndaj Shullazit, përplasje midis gjykatëses dhe të pandehurit

Tensione në seancën ndaj Shullazit, përplasje midis gjykatëses dhe të pandehurit

15:07, 23/05/2019

Burime bëjnë me dije se seanca gjyqësore ndaj Emiliano Shullazit është shoqëruar me tensione.

Mësohet se të pandehurit dhe avokatët e tyre kanë kërkuar përjashtimin e gjyqtares kryesuese, Saida Dollanit dhe gjyqtares tjetër Albana Boksit.

“Keni mbushur opinionin sikur ju kemi kërcënuar bashkëshortin,” mësohet të ketë thënë një nga anëtarët e bandës së Shullazit, Gilmando Dani gjyqtares Dollani. Ai ka kërkuar sqarime rreth lajmeve të dala nëpër media ku pretendohet se bashkëshorti i saj është kërcënuar nga të dënuarit.

“Do të kalosh Vettingun mbi kurrizin tonë”, i ka thënë më tej Dani-Dollanit.

Dollani nuk i ka dhënë sqarime dhe i ka kërkuar të ulet por Dani nuk ka pranuar ç’ka ka detyruar gjyqtaren që ta nxjerrin nga salla. Ndërkohë pas kësaj nga salla kanë dalë edhe 3 të pandehurit e tjerë të cilët braktisën gjyqin bashkë me avokatët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco