FOTOT/ Mes britmave dhe lotëve/ Mblidhen familjarët e Kurtit, e vranë para shtëpisë

FOTOT/ Mes britmave dhe lotëve/ Mblidhen familjarët e Kurtit, e vranë para shtëpisë

23:08, 18/03/2019

Ekzekutohet tek dera e shtëpisë 26-vjeçari Jurgen Kurti. Ai u qëllua për vdekje dy herë me pistoletë nga dy persona, të cilët u larguan me shpejtësi nga vendi i ngjarjes duke përfituar edhe nga errësira.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e sotme rreth orës 22:20 minuta në rrugën “Zef Jubani” pranë stadiumit 'Selman Stërmasi'.

Kurti sapo kishte zbritur nga makina dhe po kalonte trotuarin për t'i ngjitur në banesë kur ndaj tij u qëllua dy herë duke e lënë të vdekur në vend.

Ai jetonte së bashku me motrën dhe nënën në të njëjtën banesë që vrau të atin pak vite më parë.

Familjarët e të vrarit Jurgen Kurti kanë shkuar pranë vendit ku mbeti i vrarë i dashuri i tyre.

Ende nuk dihen motivet e ekzekutimit të të riut, i cili është përfshirë më herë në dy ngjarje të rënda me pasojë vrasjen.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco