Vrasja e Sokol Ramajt, prangoset në Tiranë i dyshuari/ Ja emri

Vrasja e Sokol Ramajt, prangoset në Tiranë i dyshuari/ Ja emri

18:02, 20/02/2019

Policia e Tepelenës arrestoi të dyshuarin për vrasjen e shtetasit Sokol Rama.

Sipas hetuesve autori i vrasjes dyshohet të jetë shoku dhe bashkëpunëtori i tij, Roland Milo, nga fshati Miçan i Përmetit. Të dy ata janë në listën e personave me precedentë kriminalë.

Roland Milo është arrestuar në Tiranë, në fshatin Vaqarr tek shtëpia e motrës së tij.

Viktima ishte zhdukur prej dy javësh dhe uniformat blu kishin nisur kërkimet për ta gjetur.

Por trupi i Ramës u gjet paraditen e djeshme në një zonë të Malëshovës në Këlcyrë.

Sipas hetuesve autori i vrasjes dyshohet të jetë shoku dhe bashkëpunëtori i tij, Roland Milo, nga fshati Miçan i Përmetit.

Të dy ata janë në listën e personave me precedentë kriminalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco