VIDEO/ Kapet 1 ton e 250 kg kanabis shqiptar në Itali, shiheni si ishte fshehur

VIDEO/ Kapet 1 ton e 250 kg kanabis shqiptar në Itali, shiheni si ishte fshehur

17:24, 18/02/2019

Një sasi e madhe droge është kapur nga policia italiane në qytetin e Napolit. Operacioni I forcave të rendit në shtetin përtej Adriatikut bëri të mundur kapjen e plot 1250 kg lëndë narkotike e llojit hashash, e cila ishte fshehur në dy kamionë të ngarkuar me portokallë dhe qepë.

Për këtë u arrestuan edhe tre persona, mes tyre edhe një shqiptar i identifikuar si Sami Bodini.

Dy të tjerët ishin shoferët e autobusit, ndërsa shqiptari ishte pasagjer në një nga kamionët ku u gjet sasia e drogës.

Të arrestuarit pritet të dalin para gjykatës në Itali me akuzën e “trafikut të lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment