Ja sa vjet burg u dënua Shullazi dhe banda e tij

Ja sa vjet burg u dënua Shullazi dhe banda e tij

16:47, 13/11/2018

Gjykata e Shkallës ës Parë e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin e dënimit për Emiljano Shullazin dhe 4 të akuzuarit si bashkëpunëtorë të tij.

Nga 64 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria, për të 5 të akuzat, Gjykata ka vendosur në total, 55 vjet burg. Dënimin më të madhe e ka marrë Emiljano Shullazi.

Emiljano Shullazi 14 vjet burg nga  17 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria.

Gilmano Dani  12 vjet burg nga  15 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria.

Endrit Qyqja 10 vjet burg nga 11 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria.

Endrit Zela 10 vjet burg nga 11 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria.

Blerim Shullazi 9 vjet burg nga 10 vjet burg që kishte kërkuar Prokuroria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Haxhiu13/11/2018 17:24

E ku qendron problemi ketu? Pas dy vitesh, para fushates Shullazi do jete i lire. Do marre persiper organizimin e zgjedhjeve ne Qarkun e Tiranes,

Shto koment