Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:02, 25/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha: Plani i Ramës për destabilizim dhe luftë mes shqiptarëve, do të dështojë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, tha nga selia Blu se ka ardhur koha që pas 21 vitesh, vjedhjesh, krimesh dhe shkatërrimesh, njeru që futi krimin në politikë të dalë para drejtësisë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/262726/basha-plani-i-rames-per-destabilizim-dhe-lufte-mes-shqiptareve-do-te-deshtoje/

 

Basha: Kolegji Zgjedhor vërtetoi vendimin e duhur të opozitës për të mos shkuar në zgjedhje

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nga selia e Partisë Demokratike, tha se sot Kolegji Zgjedhor vërtetoi fasadën e shtetit kriminal që ka krijuar Edi Rama. Basha tha se kjo është arsyeja përse më 30 qershor në Shqipëri nuk do të ketë zgjedhje.  

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/262722/basha-kolegji-zgjedhor-vertetoi-vendimin-e-duhur-te-opozites-per-te-mos-shkuar-ne-zgjedhje/

 

Artist, gazetar e bloger/ ‘Duam të dënohemi, me 30 Qershor bllokojmë votimet’

I pari ishte artisti Bujar Kapexhiu.

Ai deklaroi se do të dilte dhe do të bllokonte votimet në 30 qershor.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/262703/artist-gazetar-e-bloger-duam-te-denohemi-me-30-qershor-bllokojme-votimet/

 

‘Kam qenë kundër marrëveshjes Rama-Meta’/ Kryemadhi: Pabesitë e Ramës ndaj nesh

E ftuar në emisionin ‘A Show’ të gazetarit Adi Krasta, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka folur edhe për marrëdhënien poltike me Ramën dhe pabesitë e tij.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262732/kam-qene-kunder-marreveshjes-rama-meta-kryemadhi-pabesite-e-rames-ndaj-nesh/

                                    

‘Denoncimet e Berishës për fshehje nga Policia të ngjarjeve kriminale’/ Ja si devijon Lleshi

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi, është vënë në pozitë të vështirë nga drejtuesi i emisionit “Opinion’ Blendi Fevziu, kur ky i fundit e ka pyetur lidhur mbi denoncimet e ish-kryeministrit Sali Berishës, që në të shumtën e herëve kane rezultuar të verteta.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262745/denoncimet-e-berishes-per-fshehje-nga-policia-te-ngjarjeve-kriminale-ja-si-devijon-lleshi/

 

Rama i terrorizuar, harron fjalimin shikon gjithë ankth gardhin e policëve

Edi Rama po mban në këto moment në një tension të lartë një tubim elektoral në Durrës, ku është rrethuar nga protestues të shumtë.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262705/rama-i-terrorizuar-harron-fjalimin-shikon-gjithe-ankth-gardhin-e-policeve/

                                    

‘Fitoi në formën më bindëse...’/ Ja si Rama mbron Vangjush Dakon, hajdutin e tij të votave në Durrës

Edi Rama nuk është ndalur në skizofreninë e tij për të mbrojtur kriminelët e votave.

Këtë ka bërë edhe sot në Durrës ku ka mbrojtur në mënyrë të pashembullt Vangush Dakon, duke justifikuar krimin e tij elektoral, tashmë të kapur në përgjime.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/262700/fitoi-ne-formen-me-bindese-ja-si-rama-mbron-vangjush-dakon-hajdutin-e-tij-te-votave-ne-durres/

 

VIDEO/ Rama pritet me protesta edhe në Durrës, qytetarët i bllokojnë rrugën

Me qindra mbështetës  të Partisë Demokratike kanë dalë në këto momente, për ti bllokuar rrugën Edi Ramës, që pritet të mbajë një miting elektoral në qytet gjatë orëve të pasdites.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/262688/video-rama-pritet-me-protesta-edhe-ne-durres-qytetaret-i-bllokojne-rrugen/

 

‘Kolegji tregoi sot se Reforma në Drejtësi është mashtrim’/ Lubonja: ‘Rama do të ketë fundin e një diktatori’

Për analistin Fatos Lubonja, vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor tregoi edhe njëherë kapjen që Rama i ka bërë drejtësë, një provë e qartë se “ashtuquajtura reformë në drejtësi me gjykatës të pavarur është blof, mashtrim, vetëmashtrim i shqiptarëve”.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262674/kolegji-tregoi-sot-se-reforma-ne-drejtesi-eshte-mashtrim-lubonja-rama-do-te-kete-fundin-e-nje-diktatori/

                                    

‘Lavdi Partisë Punës së Shqipërisë’, ja si votoi sot Kolegji Zgjedhor i Ramës

Vendimi i sotëm i Kolegjit Zgjedhor në unison me direktivën e Partisë së Rilindjes, për të shkuar në zgjedhje të vetëm pa opozitën, edhe pse ka një dekret të Presidentit Meta për të shtyrë datën e zgjedhjeve, ka sjellë edhe reagimin ironik të rrjetit social.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262692/lavdi-partise-punes-se-shqiperise-ja-si-votoi-sot-kolegji-zgjedhor-i-rames/

                                    

‘Intensifikim të aksionit opozitar’/ Vasili për Syri Tv: ‘Nuk ka asnjë negociatë me këtë maxhorancë’

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka mohuar çdo negociatë me mexhorancën aktuale në këto momente.

Vasili tregoi nga studio e Syri Tv se bashkë me aleatët kanë vendosur që të 

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/262658/intensifikim-te-aksionit-opozitar-vasili-per-syri-tv-nuk-ka-asnje-negociate-me-kete-maxhorance/

                                    

VIDEO/ Ja si rrëmbehet gruaja në një parking, e fusin me forcë në makinë

Mëngjesin e sotëm në lagjen “Pajazit Islami” në Fushë Kosovë, dy burra e kanë futur me dhunë një grua në veturë.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/262640/video-ja-si-rrembehet-gruaja-ne-nje-parking-e-fusin-me-force-ne-makine/

                                    

Trump nënshkruan sanksione të reja kundër Iranit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, nënshkroi një urdhër të ri ekzekutiv për sanksione të reja kundër Iranit. Vendimi vjen pak ditë pasi Irani rrëzoi një dron amerikan.

Për më shumë           

https://www.syri.net/bote/262761/trump-nenshkruan-sanksione-te-reja-kunder-iranit/

 

Neymar i uron ditëlindjen Messit, ja mesazhi që ka braziliani për shokun e tij!

Sulmuesi brazilian, Neymar vazhdon të jetë shumë i pëlqyer nga Barcelona dhe vazhdimisht po lidhet me një transferim në “Camp Nou”.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/262731/neymar-i-uron-ditelindjen-messit-ja-mesazhi-qe-ka-braziliani-per-shokun-e-tij/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco