Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 08/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha: Rama në grahmat e fundit, betejë për shembjen e sistemit

Gjatë një lidhje telefonike me emisionin 'Të paekspozuarit', lideri i opozitës Lulzim Basha ka komentuar aktualitetin politik në vend duke akuzuar kryeministrin Edi Rama si autokrat i  korruptuar dhe dictator.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236320/basha-rama-ne-grahmat-e-fundit-beteje-per-shembjen-e-sistemit/

 

VIDEO/ Gazetari lëshon ‘bombën’: Në përgjime e votave është edhe Rama

Gjatë emisionit “360 gradë”, gazetari investigative Basir Çollaku, lëshoi bombën duke u shprehur se emir I kryeministrit Rama del në disa përgjime.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236327/video-gazetari-leshon-bomben-ne-pergjime-e-votave-eshte-edhe-rama/

 

Aktivisti i Diasporës-Ramës: Pastro thonjtë, pastaj pastro imazhin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama u shpreh se, arsyeja e intervistës në emisionin “Porta a Porta” në Rai Uno kishte për qëllim pastrimin e imazhit të Shqipërisë pas akteve të opozitës, djegia e mandateve dhe protestat para kryeministrisë dhe para Parlamentit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236310/aktivisti-i-diaspores-rames-pastro-thonjte-pastaj-pastro-imazhin-e-shqiperise/

 

VIDEO/ Ngërçi politik, Paloka: Rama po përpiqet të dalë nga gropa duke gërmuar, protestat rruga e vetme

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ftuar A2, ka folur për aksionin e opozitës, si dhe për deklaratat e faktorit ndërkombëtar dhe mundësinë e një marrëveshje.

Për më shumë          

https://www.syri.net/politike/236230/video-ngerci-politik-paloka-rama-po-perpiqet-te-dale-nga-gropa-duke-germuar-protestat-rruga-e-vetme/

 

EKSKLUZIVE/ 10 mln dollarë lobim, Soros pagoi para për dërgimin e Donald Lu në Kirgistan

Miliarderi liberal Xhorxh Sorors ka shpenzuar vet në pjesën e dytë të vitit të kaluar më shumë para për lobime sesa në gjysmën e parë të vitit 2018.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236231/ekskluzive-10-mln-dollare-lobim-soros-pagoi-para-per-dergimin-e-donald-lu-ne-kirgistan/

 

Dhunimi i mjekut në Lezhë/ Berisha thirrje bluzave të bardha: Ngrini zërin kundër kakistokracisë

Mjeku Zef Doda u godit mesditën e sotme nga një 24-vjeçar, brenda ambienteve të spitalit të Lezhës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236267/dhunimi-i-mjekut-ne-lezhe-berisha-thirrje-bluzave-te-bardha-ngrini-zerin-kunder-kakistokracise/

 

MESAZHI/ Para së të dhunohej, mjeku nga Lezha kërkoi respekt për mësuesit

Pak momnte para se të binte pre e dhunës barbare në sptalin ku punonte mjeku Zef Doda nga Lezha ka uruar mësuesit ditën e 7 Marsit, me një mesazh në faqen e tij në fecebook.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/236178/mesazhi-para-se-te-dhunohej-mjeku-nga-lezha-kerkoi-respekt-per-mesuesit/

 

VIDEO/ Gjendet trupi i dekompozuar ne Durrës, policia: Nuk ka shenja dhune

Në Durrës është gjetur një trup I dekompozuar në zonën e Currilave.

Turpi i pajetë ndoshta prej 6 muajsh në gjendje të dekompozuar.

Për më shumë          

https://www.syri.net/kronike/236188/video-gjendet-trupi-i-dekompozuar-ne-durres-policia-nuk-ka-shenja-dhune/

 

21 vjet pas rënies heroike/ Postimi emocionues i vajzës së Hamëz Jasharit

21 vjet pas përballjes epike në Prekaz të Drenicës, ku ranë heroikisht komandati legjendar i UÇK-së legjendar Adem Jashari dhe anëtarë të tjerë të familjes së tij, përfshirë gra dhe fëmijë, ka reaguar e mbijetuar e vetme e ngjarjeve të 5, 6 dhe 7 Marsit 1998.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/236281/21-vjet-pas-renies-heroike-postimi-emocionues-i-vajzes-se-hamez-jasharit/

 

I bejnë kontroll furgonit, policët surprizohen nga ajo që zbulojnë

Një kontroll i bërë nga policia tek një furgon ka bërë që ata tër surprizohen nga ajo që zbuluan.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/236228/i-bejne-kontroll-furgonit-policet-surprizohen-nga-ajo-qe-zbulojne/

 

Pas përjashtimit/ Flet presidenti i Kamzës, Naim Qarri: I kërkoj falje...

Presidenti i Kamzës, Naim Qarri është penduar pas dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit Eldorian Hamiti në përfundimin e ndeshjes, Kamza-Laçi.

Për më shumë          

https://www.syri.net/sport/236274/pas-perjashtimit-flet-presidenti-i-kamzes-naim-qarri-i-kerkoj-falje/

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment