MESAZHI/ Para së të dhunohej, mjeku nga Lezha kërkoi respekt për mësuesit

MESAZHI/ Para së të dhunohej, mjeku nga Lezha kërkoi respekt për mësuesit

14:31, 07/03/2019

Pak momnte para se të binte pre e dhunës barbare në sptalin ku punonte mjeku Zef Doda nga Lezha ka uruar mësuesit ditën e 7 Marsit, me një mesazh në faqen e tij në fecebook.

“Do uroja dhe sa më shumë respekt nga shteti dhe komuniteti për këtë shtresë të shoqërisë”, shkruan mjeku.

Ja postimi i tij i plotë:

Bashkë me urimin gezuar të gjithë mësuesve 7 Marsin. Do uroja dhe sa më shumë respekt nga shteti dhe komuniteti për këtë shtresë të shoqërisë.

Image

Pas dhunës ndaj tij fillimisht mjeku ka marrë ndihmën mjekësore në spitalin e Lezhës dhe më pas është transportuar drejt spitalit të Traumës për mjekim të specializuar.

Shkaqet mbeten të paqarta teksa mjeku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Sehiri07/03/2019 15:11

dmth, pacjenti pret qe mjeku të mbaroje mesazhet me respekt per mesuesit?? !!! Ky eshte skandal me vehte qe e has ne të gjithe zyrat e shtetit. Sidoqofte I uroj Sherim të shpejte mjekut . Dhuna eshte e papranueshme!

Shkodran07/03/2019 14:34

Ishalla nuk eshte rrahur se ka ngacmuar kend,se pak veshtire te te rrah kush per nje alergji apo psoriasis

Shto koment

Denonco