21 vjet pas rënies heroike/ Postimi emocionues i vajzës së Hamëz Jasharit

21 vjet pas rënies heroike/ Postimi emocionues i vajzës së Hamëz Jasharit

20:48, 07/03/2019

21 vjet pas përballjes epike në Prekaz të Drenicës, ku ranë heroikisht komandati legjendar i UÇK-së legjendar Adem Jashari dhe anëtarë të tjerë të familjes së tij, përfshirë gra dhe fëmijë, ka reaguar e mbijetuar e vetme e ngjarjeve të 5, 6 dhe 7 Marsit 1998.

 Besarta Jashari, vajza e Heroit Legjendar Hamëz Jashari ka bërë një postim mjaftë prekës në Facebook.

“Sikur të ktheja kohën mbrapa e t’ju përqafoja dhe t’ju tregoja se sa shumë mall dhe dhimbje kam për ju dhe mos të ju lejoja të ikni më nga jeta ime…”, shkruan Besarta Hamëz Jashari në Facebook, duke I shtuar edhe dy foto, kujtime të familjes Jashari.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco