Shapkat e para Flip-flop të pangrënshme në botë, që mund të shpëtojnë jetën e qenit tuaj

Shapkat e para Flip-flop të pangrënshme në botë, që mund të shpëtojnë jetën e qenit tuaj

18:28, 09/06/2023
A+ Aa A-

Krijuar nga marka braziliane Brizza, në bashkëpunim me Pedigree dhe agjencinë e reklamave Mirum Brazil, shapkat e para flip-flop që nuk përtypen dot ,janë bërë me substancën më të hidhur të njohur për njeriun.

Dashuria e qenve për kafshimin e këpucëve është e dokumentuar mirë. Këlyshët e bëjnë këtë për të çliruar dhimbjen kur u dalin dhëmbët, kurse qentë e tjerë e bëjnë këtë nga mërzia ose ndonjë formë stresi, dhe disave u pëlqen të përtypin gjëra.

Ndërsa në shumicën e rasteve shohim përshkrime humoristike të qeseve që shkatërrojnë këpucët e pronarëve të tyre, realiteti është se ky zakon i vë ata në një rrezik shumë serioz të probleme gastrointestinale.

Të dhënat tregojnë se në një të tretën e procedurave të kirurgjisë gastrointestinale ndaj objekteve të huaja nga zorrët e qenve, substanca që kanë gëlltitur është goma e këpucëve, kryesisht nga pantoflat flip-flop.

Duke qenë se kjo mund të shkaktojë probleme kërcënuese për jetën për kafshët e gjora, firma  Brizza vendosi të krijojë pantoflat e para të papërpunueshme në botë.

Duke vrarë mendjen për  ide se si të bënin pantofla  që qentë nuk do t'i përtypnin, u vërtetua se, në mënyrë ideale, se ato mund të përfshinin diçka që qentë e konsideronin të neveritshme. Pikërisht këtu hyri në lojë ekspertiza e markës Pedigree për ushqimin e kafshëve, pasi ishin ata që sugjeruan përdorimin e benzoatit të denatoniumit, kimikatit më të hidhur në botë./ar.sh/SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco