Shenjat e horoskopit që e kanë sarkazmën gjuhë të dytë

Shenjat e horoskopit që e kanë sarkazmën gjuhë të dytë

15:46, 25/05/2023
A+ Aa A-

Akrepi

Jo të gjithë mund ta kuptojnë sensin e tyre të humorit. Mund të përmbajë një konotacion mjaft më të thellë që nuk është qesharak për të tjerët, është i pazakontë dhe ndonjëherë i errët. Megjithatë, njerëzit që e kuptojnë këtë mënyrë argëtimi i adhurojnë Akrepat dhe qeshin me ta derisa të qajnë!

Ata janë shumë të fshehtë dhe e konsiderojnë sarkazmën një armë të fuqishme. Akrepat shpesh e dinë që e teprojnë dhe me një deklaratë sarkastike godasin aty ku dhemb më shumë.

Shigjetari

Shigjetari konsiderohet si një nga shenjat më të relaksuara të horoskopit. Ai është gjithmonë i gatshëm për një shaka, sidomos në llogari të tij, por shpesh e di që shkon shumë larg.

Shumica i konsiderojnë vërejtjet e tyre të mprehta për të kaluar kufirin e shijes së mirë, por ata kurrë nuk kanë qëllime të këqija. Vetëm se ndonjëherë nuk dinë të ndalojnë në kohë dhe u pëlqen të përdorin sarkazmën kur dikush i pengon.

Bricjapi

Bricjapi nuk duket si shakaxhi, por natyra e tij e ftohtë shpesh di të mashtrojë. Sarkazmën e shfaq më së shumti kur është i rrëmbyeshëm ose i zemëruar. A ju përgjigjet kaq “lehtë” nuk jeni aspak të sigurt nëse vërtet donte apo jo diçka të tillë.

Përveç kësaj, Bricjapi beson se duke shtuar ironinë në diskutim, mund ta qetësojë situatën, ndaj pikërisht për këtë i pëlqen të përdorë sarkazmën.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco