‘Përse nuk e ndal gojën’, këngëtarja shqiptare tregon si u bullizua para se të humbte 60 kilogramë

‘Përse nuk e ndal gojën’, këngëtarja shqiptare tregon si u bullizua para se të humbte 60 kilogramë

11:33, 24/01/2022
A+ Aa A-

Këngëtarja shqiptare, Linda Hakaj, ka pësuar një ndryshim të madh në pamje.

Artistja ka humbur plot 60 kilogramë dhe është përballur me reagime të ndryshme, më shumë negative nga ndjekësit e saj në rrjete sociale.

Image

Ajo ka treguar se është bullizuar shumë, sidomos pas humbjes së madhe të peshës.

“Shumë herë, bile së fundmi para një viti dy. Kjo puna e bullizmit shumë më vret sepse kemi fëmijë. Unë mendoj që asnjë fëmijë nuk duhet të jetë i bullizuar. Unë tashmë jam e rritur dhe nëse unë ndihem mirë nuk më pengon mendimi i tjetrit. Por, kisha pasur qejf me qenë pjesë e ndonjë kampanje e vetëdijësimit të njerëzit tanë, e sidomos femrave. Po e ceki femrave se gjithë ato mesazhe që kam marrë për shkak të punës së peshës. Kur kam qenë e plotë, a përse nuk po e ndal gojën, je bërë kështu je bërë ashtu”, u shpreh Linda.

Image

“Pasi u operova e jam kthyer në peshë normale, më kishin shkruar në privat i paske ik hoxhës prej tabuti. Më ka ardhur interesant, si një femër, si një nënë mundet që të bëj një pyetje kur duhet të mendojë se ai ka fëmijë të vetin dhe si ishte ndjerë nëse do i thoshin fëmijës së vet. Në qoftë se se dikush e merr një iniciativë të tillë, do kisha qenë e para për vetëdijësimin e gjithë njerëzve që sa më pak me pas bulizëm të paktën tek gjeneratat e reja”, vazhdoi më tej 39-vjeçarja.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco