Publikohet traileri për vazhdimin e serialit 'Game of Thrones'

Publikohet traileri për vazhdimin e serialit 'Game of Thrones'

17:11, 05/10/2021
A+ Aa A-

Në prezantimin e sotëm të mbërritjes së HBO Max në Evropë, u shfaq një trailer nga seria e ardhshme paraprake "Game of Thrones", House of the Dragon.

Seriali i ri do të merret me Targaryens, paraardhësit e Daenerys Targaryen, e cila është ndër personazhet kryesore të "Game of Thrones".

Njoftimi nuk zbulon shumë, por na tregon një seri skenash nga anëtarët e familjes Targaryen - thelbi i serisë së re - si dhe një lloj mantre: "Zotat, mbretërit, zjarri dhe gjaku. Rendrrat nuk u bënë" mos na bëni mbretër - e bënë dragonjtë. "Ju do të keni një fron të hekurt, një garë, luftime me shpata, shumë flokë të bardhë të ndritshëm dhe vetëm një aluzion të një dragoi.

E vendosur rreth 200 vjet para serisë origjinale, shfaqja do të tregojë historinë e shtëpisë së Targaryen, një seri mbretërish që sunduan Westeros para se Robert Barratheon të merrte fronin dhe përfundimisht të fillonte ngjarjet e Game of Thrones.

Kasti përbëhet nga Paddy Considine si King Viserys Targaryen, Matt Smith si Prince Daemon Targaryen, Emma D’Arcy si Princesha Rhaenyra Targaryen dhe Rhys Ifans si Otto Hightower.

Prodhuesi dhe regjisori ekzekutiv është Miguel Sapochnik, i cili ka drejtuar shumë episode të "Game of Trones", përfshirë "The Battle of the Bastards" dhe "The Long Night", dhe episodet e reja të "House of Dragon" do të transmetohen në HBO dhe HBO Maks.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco