Mungoi në Met Gala por shkëlqeu në 'iHeart Festival', të gjithë sytë nga Dua Lipa

Mungoi në Met Gala por shkëlqeu në 'iHeart Festival', të gjithë sytë nga Dua Lipa

21:15, 20/09/2021
A+ Aa A-

Pasi kaloi Met Gala këtë javë, Dua Lipa kompensoi mungesën e saj në tapetin e kuq në Festivalin e Muzikës iHeartRadio. 

Të gjithë sytë ishin drejtuar te Dua teksa ecte në tapetin e kuq me një fustan dantelle nga koleksioni i pranverës LaQuan Smith 2022.

Ndërsa interpretonte disa nga hitet e saj më të mëdha në skenë – përfshirë ‘New Rules dhe ‘Love Again’ – këngëtarja shqiptare shkëlqente me pamjen elegante. 

Në gjysmën e performancës së saj, Dua mori një moment për të vlerësuar që ishte përsëri në skenë pas një pauze të gjatë.

“Vegas, kjo është e mahnitshme. Kjo është hera ime e parë që kthehem në skenë që nga viti 2020, kështu që ka kaluar shumë kohë. 

Shpresoj që ju të kaloni një kohë të mirë.“, tha Lipa. Performanca e saj vjen vetëm pak ditë pasi njoftoi se do të nisë një turne në Amerikën e Veriut vitin e ardhshëm.

Dua mori dhe çmimin Titanium iHeartRadio për ‘Levitating’. Artistja u vlerësua dy herë me këtë çmim në 2020 për këngët “Break My Heart” dhe “Don’t Start Now.”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco