Raundi i dytë i ndërveprimit Saturn –Uran, ja çfarë do të ndodhë në botë sipas astrologut turk

Raundi i dytë i ndërveprimit Saturn –Uran, ja çfarë do të ndodhë në botë sipas astrologut turk

12:41, 12/06/2021
A+ Aa A-

Pjesa e parë e ndërveprimit Saturn-Uran filloi në muajin shkurt ndërsa tani është pjesa e dytë e këtij ndërveprimi.

Sipas astrologut turk Dincer Guner ky ndërveprim mund të tregojë paqëndrueshmëri në botë dhe në tregun e aksioneve, ndërsa teknologjia do të hyjë në periudhën e artë të saj.

''Ndërveprimi  i dy planetëve Saturn dhe Uran mund të tregojë se do të ketë paqëndrueshmëri financiare në botë dhe në tregjet e aksioneve, dhe mbase teknologjia do të hyjë në një periudhë të re të ndezjes. Nëse Saturni mendohet si një qeveri që dikton dominimin e saj, atëherë Urani mund të mendohet si njerëzit që përfaqësojnë shtytjen për liri, pavarësi ... Konfliktet që lindin do të bëhen imponuese. Kjo situatë mund të shkaktojë protesta masive dhe madje edhe revolucione kundër qeverive aktuale, dhe trazira të mëdha mund të ndodhin. Ata që nuk duan të humbin kontrollin e tyre kundër kërkesave të inovacionit (Urani, Ujori) (Saturni) mund të tregojnë këmbëngulje. Në fund të fundit, megjithatë, udhëheqësit ose do të pranojnë ndryshimet ose do të hiqen nga postet e tyre me votim ose me forcë.

Në qershor dhe dhjetor, konflikti midis Uranit dhe Saturnit mund të hapë rrugën për tërmete të mëdha. Për më tepër, ne mund të hasim përpjekje për të parandaluar ngritjen e nacionalizmit në Evropë gjatë këtyre muajve. Me bashkëveprimin e Uranit dhe Saturnit, çështje të tilla si telashet, aksidentet dhe goditjet mund të dalin në pah në udhëtimet ajrore. Testet bërthamore, aksidentet mund të ndodhin gjatë këtyre muajve'' shkruan astrologu Dincer Guner.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco