Aktori i 'Crown' që portretizoi Princin e ri Philip i jep lamtumirën 'kapitullit të vjetër'

Aktori i 'Crown' që portretizoi Princin e ri Philip i jep lamtumirën 'kapitullit të vjetër'

13:35, 11/04/2021
A+ Aa A-

Aktori që luajti një Princ Philip të ri në dy sezonet e para të "Crown" ka shkruar një nderim të sinqertë për "kapitullin e vjetër".

"Unë do të doja të shprehja ngushëllimet e mia për Madhështinë e saj Mbretëreshën dhe Familjen Mbretërore," i tha aktori Matt Smith, 37 vjeç, medias britanike Express.co.uk pas vdekjes së Filipit në moshën 99 vjeçare të premten.

"Faleminderit për shërbimin tuaj të vyer - nuk do të jetë e njëjta gjë pa ju", përfundoi ai.

Smith e portretizoi Philipin si një djalë të ri në 20 episode të serialit. 

Episodet u transmetuan në 2016 dhe 2017.

Philip u portretizua si një burrë në moshë mesatare nga ylli i "Outlander" Tobias Menzies, 46 vjeç, duke kapur situatën e komplikuar të princit si bashkëshortë me Mbretëreshën, në sezonet tre dhe katër.

Image

Philip do të portretizohet më pas nga alum "Game of Thrones" Jonathan Pryce për dy sezonet e ardhshme të shfaqjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco