Mund të jetoni në ish-apartamentin e Lady Gaga për vetëm 2000 dollarë në muaj

Mund të jetoni në ish-apartamentin e Lady Gaga për vetëm 2000 dollarë në muaj

09:32, 04/03/2021
A+ Aa A-

Ka një milion arsye që ky apartament me qira meriton duartrokitje, pasi lindi një yll atje.

Një apartament në ndërtesën e NYC ku jetonte Lady Gaga ndërsa shkruante albumin e saj debutues 2008 "The Fame" është në dispozicion për t'u marrë me qira.

Për 2,000 dollarë në muaj, mund ta gjesh veten duke jetuar në një shtëpi me një dhomë gjumi, me një tualet, në ish-adresën e saj: 176 Stanton St.

Nga ky lokacion, ju thjesht mund të kërceni në shumë bare dhe klube aty pranë .

Apartamenti është tipik amerikan me tavane 10 metra, një kuzhinë të hapur, me pajisje prej çeliku inox dhe dysheme druri.

Ka dy dritare në dhomën e gjumit dhe një në kuzhinë, së bashku me një dritare me çati në zonën e ndenjes pasi apartamenti ndodhet në katin e katërt dhe të fundit.

Marketingu e tij, gjithashtu mburret me apartamentin që ka një "vaskë të plotë", sepse vetëm në New York mundet që një vaskë me madhësi të rregullt të konsiderohet një komoditet.

Ish shtëpiae yllit ishte gjithashtu në treg në 2011 dhe 2015, sipas Curbed New York .

 Ajo thuhet se pagoi vetëm 1,100 dollarë në muaj kur jetonte atje, këngëtarja jetoi aty për tre vjet, njoftoi People, para se të shkonte në majë me "The Fame Monster".

Në ditët e sotme, Gaga ka një portofol prej 28 milion dollarësh të pasurive të patundshme, me pallate në Hollywood Hills, Malibu dhe një shtëpi në qytet prej 67,500 $ / muaj në lagjen Chelsea të NYC.

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco