Pas suksesit të madh, Netflix risjell ‘La Casa de Papel’ në versionin e ri

Pas suksesit të madh, Netflix risjell ‘La Casa de Papel’ në versionin e ri

09:50, 02/12/2020
A+ Aa A-

Pas suksesit të madh të serialit “La Casa de Papel”, Netflix ka vendosur ta sjellë atë edhe në një version të ri, në atë korean.

Netflix do të krijojë një version korean të serialit thriller/aksion në gjuhën spanjolle “Money Heist” (“La Casa de Papel”).

Prodhimi do të jetë një bashkëpunim midis BH Entertainment dhe Contents Zium.

Në këtë version të ri regjia do t’i besohet regjisorit të famshëm Kim Hong-sun.

Kujtojmë se shfaqja origjinale e "La Casa de Papel”, nisi në vitin 2017.

Sipas Netflix janë më shumë se 65 milionë familje ata që shikuan një pjesë të sezonit të katërt të filmit.

Image

Image

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco