VIDEO/ Me këmishën vjollcë, Kate Middleton i çon një mesazh sekret Mbretëreshës

VIDEO/ Me këmishën vjollcë, Kate Middleton i çon një mesazh sekret Mbretëreshës

15:30, 01/12/2020
A+ Aa A-

Kate Middelton, Dukesha Cambridge është një ikonë e stilit mbretëror.

Në fillim të kësaj jave Kate prezantoi rezultatet e sondazhit të saj të “5 Big Questions for Under Fives”.

Gjatë prezantimit, ajo shihet me një këmishë ngjyrë vjollcë, ndërsa ishte e ulur në një karrige blu, duke treguar rezultatet e sondazhit.

Çfarë mesazhi përcjell Kate me ngjyrën e këmishës për Mbretëreshën?

Kate dërgoi një mesazh të fuqishëm me veshjen e saj ndërsa zgjodhi të vishte një ngjyrë historikisht mbretërore, vjollcën.

Ngjyra vjollcë simbolizon besnikërinë e saj ndaj kurorës.

Rëndësia e elitës së ngjyrës vjollcë buron nga kostoja e bojës së përdorur fillimisht për prodhimin e saj. Dikur, vetëm sundimtarët kishin mundësi të vishnin rroba vjollcë, prandaj u lidh me pasurinë dhe fuqinë.

Në disa dalje të saj, Mbretëresha Elizabeth, është parë e veshur me ngjyrë vjollcë.

Duke veshur ngjyrë vjollcë për paraqitjen e saj të fundit, Kate mund të ketë kërkuar të sigurojë Mbretëreshën se ndihet e gatshme për rolin e saj të ardhshëm si Mbretëresha Consort. /Burimi: Express UK/ përshtati në shqip:K.H/Syri.net/ 

 

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco