Kostum Covid me numrin 10, homazhet e mjekëve dhe infermierëve për Maradona

Kostum Covid me numrin 10, homazhet e mjekëve dhe infermierëve për Maradona

08:58, 27/11/2020
A+ Aa A-

Ata hynë në pavijon me kostume Covid të ngjyrosura me vija të bardha dhe blu dhe me numrin 10 të shtypur në pjesën e pasme. 

Një ditë pas vdekjes së Maradonës , në Maugeri në Pavia , mjekët, infermierët dhe fizioterapistët veshën këtë kostum në shenjë homazhi për "Pibe de oro" .

Vijat blu në pjesën e pasme si ato të fanellës së Argjentinës, numri 10 me të cilin Maradona ka luajtur gjithmonë në fushë. 

Fotoja është bërë nga Edoardo Pasquini dhe është shpërndarë në rrjetet sociale nga qindra mjekë, fizioterapistë, infermierë dhe gjithashtu nga profili zyrtar i Instituteve Maugeri. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco