FOTO/ 6 fustanet që i’u duhen në garderobë në këtë sezon

FOTO/ 6 fustanet që i’u duhen në garderobë në këtë sezon

22:08, 26/11/2020
A+ Aa A-

Këto fustane janë jo vetëm për kohë të ngrohtë ... por edhe për kohë të ftohtë. Truku? Zgjidhni duhur për sezonin dhe të kombinuar me bizhut dhe këpucët e duhura, dhe e gjithë kjo duke ju mbajtur rehat, si dhe ngrohtë, detaje që janë bërë thelbësore sidomos në këtë kohë pandemie.

1. Një fustan i thurur

Nëse ka një veshje që nuk mund t’ju ??mungojë këtë vjeshtë dhe dimër, është një fustan i thurur, i cili zakonisht ka një model të lirshëm. 

Me çizme mbi gju, do t’ju bëjë të dukeni joshëse si dhe do ju mbroj nga i ftohti.

Image

 

2. Një fustan retro

Tani, trendet shfaqen gjithashtu nga serialet “The Crown” apo “The Queen’s Gambit”

Aktorja Anya Taylor-Joy në “The Queen’s Gambit” tregon se stili retro është më i pranishëm se kurrë. 

Si të mund të kombinoheni për një look të përkryer? Një çantë të vogël më ngjyrë, çizme, ose edhe një kapele e vogël shumëngjyrësh.

Image

 

3. Një fustan houndstooth

Nuk ka asnjë model më elegant se sa houndstooth, i cili është një mini fustan, me kuadrata që është një veshje klasike dhe shumë femërore. Ju mund të gjeni fustane të thurura me këtë motiv, të shkurtër.

Si të mund të kombinoheni për një look të përkryer? Me një palë çizme, pallto, me ngjyra neutrale në mënyrë që veshja juaj të jetë e përsosur.

Image

 

4. Një fustan në stilin bib

Duke ndjekur trendin retro, ky fustan gradualisht fiton popullaritet gjatë të ftohtit, dhe gjithmonë mund të vishet mbi një bluzë, mbi një këmishë.

Si të mund të kombinoheni për një look të përkryer? Me një çantë të vogël dore, me çizme lëkure mbi gju me takë.

Image

 

5. Një fustan lëkure

A doni të arrini versionin tuaj më radikal, modern dhe seksi ? Zgjidhni një veshje lëkure. S’ka rëndësi nëse është i gjatë, i shkurtër, apo klasik. Mund ta kombinoni me çizme mbi gju ose me taka.

Image

 

5. Një fustan Tweed

Sinonim i elegancës dhe një pamje elegante pariziene, tweed është gjithmonë një domosdoshmëri për të qenë më  femërore. Besojini fuqisë së një mini fustani me këtë detaj për të shkëlqyer në ditët kur dëshironi të dukeni stil dhe kur jashtë është ftohtë.

Si të mund të kombinoheni për një look të përkryer? Me çizme me takë të shkurtra.

Image

 

6. Një fustan me lule

Po, po. Një fustan me lule që mund ta vishni në ditët e ftohta por me diell, por kujdes detajet që mund t’i shtoni. Mund ta vishni me çizme lëkure të zeza, ose me çizme të tejdukshme, ideale për të modernizuar pamjen tuaj në këtë sezoni, në një mënyrë avangardë.

Nga këto veshje, cilën do të guxoni të provoni? /Burimi: MXhola/Përshtati: K.H/Syri.net/

 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco