Chiara Ferragni refuzon të shkojë në 'Javën e Modës' në Milano

Chiara Ferragni refuzon të shkojë në 'Javën e Modës' në Milano

16:45, 24/09/2020

Në 10 vitet e fundit, blogerja e njohur italiane nuk kishte humbur kurrë një shfaqje mode. 

Por këtë herë ajo ka thënë jo. 

Familja është e para dhe ajo ka vendosur të mos i rrezikojë ata.  Chiara do ta ndjek online javën e modës, e cila zhvillohet nga data 22 deri më 24 shtator. 

"Kam marrë pjesë në javë të modës për mbi 10 vjet dhe ky sezon do të jetë i pari në të cilin nuk do të marr pjesë fizikisht në shfaqje mode, për të shmangur vendet e mbushura me njerëz" , njoftoi biondja 33-vjeçare në një postim në rrjetet sociale.

"Për mua, si një sipërmarrës, është e rëndësishme të vazhdoj të mbështes sistemin e modës si një nga motorët e ekonomisë italiane. Për këtë arsye, nga sot, dita kur fillon

Milano Fashion Week, unë kam vendosur se do të mbaj pamjet e mia të preferuara falas për të mbështetur disa nga markat që kam në zemrën time, si kjo nga Fendi. Çdo ditë do t'ju tregoj gjithashtu pamjet e mia kryesore për verën e ardhshme të pranverës"./Syri.net/ 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco