Aktori i njohur humb jetën në moshën 81-vjeçare

Aktori i njohur humb jetën në moshën 81-vjeçare

19:26, 04/08/2020

Komediani i njohur vdiq në moshën 81 vjeçare.

Aktori Reni Santoni, i njohur për paraqitjen në filmin gjysmë autobiografik të Carl Reiner Enter Laughing dhe për interpretimin e partnerit të Clint Eastwood në Dirty Harry, ka ndërruar jetë.

Aktori vdiq të Shtunën në Los Angeles, ndërsa ishte në kujdesin e spitalit pas problemeve shëndetësore që kishte ndër vite.

Vdekja e tij u konfirmua nga miku i tij, shkrimtari TV dhe muzikanti Tracy Newman.

Santoni lindi në 21 prill 1939 në Neë York City, në një familje me origjinë franceze.

Ai filloi karrierën e tij me komedinë ‘Broadway play raisin’, të botuar në vitin 1962.

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco